فصد خون غرب تهران

نمایش تصویر بیماران در برنامه

نمایش تصویر بیماران در برنامه‌های رسانه ملی ممنوع می شود؟

باقر لاریجانی، مشاورعالی وزیر بهداشت، در نامه ای به علی عسکری، رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ضمن تاکید بر اصل اخلاقی رعایت محرمانگی و حریم خصوصی بیماران، پیشنهاد داد که «ممنوعیت نمایش تصویر بیماران در همه برنامه های رسانه ملی» به عنوان یک قاعده کلی، از سوی ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مصوب و ابلاغ شود

او با اشاره به ضوابط مصرح اخلاقی در ماده ۸۷ راهنمای اخلاقی شاغلین حرف پزشکی، یادآور شد، «انجام هرگونه عکسبرداری و فیلمبرداری از بیماران تنها پس از کسب اجازه از بیماران مجاز است» باشگاه خبرنگاران جوان

صرفا جهت اطلاع
www sje ir


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری